Dve významné dotácie z Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

V roku 2023  Obec Kláštor pod Znievom získala dve významné dotácie z Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, v rámci programu „Obnovme si svoj dom!“ O započatých prácach ( archeologických, výkopových i spevňovacích) na obnove ruín Znievskeho hradu - národnej kultúrnej pamiatky, na ktorú sme získali dotáciu v sume 17.000 Eur sme Vás už informovali. Ďalšou významnou podporou je dotácia v sume 20.000 Eur na obnovu strechy a súvisiacich konštrukcií v projekte Obnova budovy 1. slovenského katolíckeho gymnázia v Kláštore pod Znievom, ktorej opravy obec realizovala koncom minulého roka. Vďaka týmto opravám sme eliminovali postupnú degradáciu strechy i budovy a veríme, že vďaka ďalším projektom v roku 2024 budeme pokračovať v obnovovaní a zachovaní pamiatok našej obce pre budúce generácie.

Vytvorené / Posledná aktualizácia: / 2024-01-15 12:50:07